SVS Izseljensko društvo Slovenija v svetu Predstavitev Vračajoči Program SVS Kultura Novosti SVS Tabori Slovencev po svetu Duhovnost Knjiga gostov Povezave

Program

 

 

Program 2004 - Obisk slovenskih maturantov iz prekomorskih držav



Program slovenskih maturantov iz Argentine 2004

 

DATUM

PROGRAM

Sr., 30. 6.

- Prihod z Alitalio v Trst ob 16:35

- 18:30 Prihod v Zavod sv. Stanislava v Šentvidu pri Ljubljana (Štula 23)
  Sorodniki jih odpeljejo domov.

Če., 1. 7. - Pri sorodnikih
Pe., 2. 7. 

- Pri sorodnikih
- 19:00 generalka v Zavodu sv. Stanislava – Nočitev v Zavodu sv. Stanislava

So., 3. 7. 

- Tabor Slovencev po svetu (vabljeni tudi sorodniki)
- 09:00 sv. maša: poje RAST

- 10:00 11. tabor Slovencev po svetu
         Srečanje z mladimi – sporedni program
         Delavnica za otroke – sporedni program
- 13:00 kosilo
- 15:00 Nastop na Taboru SVS v Zavodu sv. Stanislava
- 18:00 Namestitev v Dijaškem domu Poljane (DDP)
- 19:00 Večerja v DDP

Ne., 4. 7.

- 07:30 Zajtrk
- 10:00 Sv. maša - izseljenska nedelja: poje RAST
- 11:00 Nastop - Župnišče na Jesenicah
- Kosilo (lunch-pakete, da bi pridobili v času)
- Vrba: Prešernova rojstna hiša
- Bled: grad, jezero in otok
- 19:00 Večerja (mrzla večerja pa od 20:00 do 22:00)
- 20:30 Informativni sestanek Poletne šole

Po., 5. 7.

- 07:00 Zajtrk
- 8:50 – 9:00 Prihod udeležencev - Srednja zdravstvena šola, Poljanska 61, Lj.
- dve šolski uri
- 13:00 Kosilo
- 16:30 do 18:00 pouk
- 18:00 Otvoritev Poletne šole
- 19:00 Večerja

To., 6. 7.  

- 7:30 Zajtrk
- Tečaj od 9. do 12.30
- 13:00 Kosilo
- 14:00 Obisk pri škofu Glavanu
- 15:00 Ogled Ljubljane in ob 17:00 Narodne galerije
- 19:00 Večerja
- 20:00 Spoznavni večer – nastop od 3’ do 5’

Sr., 7. 7. 

- 7:30 Zajtrk
- Tečaj od 9. do 12.30
- 13:00 Kosilo
- 14:00 Obisk dr. Grila in Založbe Družina
-  Notranjska: Vrhnika (Cankarjeva hiša, Močilnik), Postojnska jama
- 19:00 Večerja

Če., 8. 7. 

- 7:30 Zajtrk
- Tečaj od 9. do 12.30
- 12.30  odhod z lunch paketi v Trst na Drago mladih
- 13.30: zbiranje v Marijanišču na Opčinah.
- 14.00: odhod z avtobusom iz Marijanišča v Trst in voden ogled »Trst in Slovenci«.
- 16.30: izlet z ladjo do Sesljanskega zaliva.
Tam prosto za kopanje.
- 21.00: pozdrav gostiteljev in predstavnikov slovenske manjšine v Italiji; spoznavni večer z zabavnim programom (Marijanišče, Opčine).

Pe., 9. 7.  

- 7:30 Zajtrk
- Tečaj od 9. do 12.30
- 13:00 Kosilo
- Plečnikova Ljubljana in okolica: Tromostovje, cerkev sv. Frančiška, Žale, Barje – cerkev sv. Mihaela. Kurešček, Krim, Iški vintgar in okoliške vasi
~ 19:00  Nastop: Vrbljene pri Igu (hipodrom)

So., 10. 7.

- 7:30 Zajtrk celodnevni izlet na Gorenjsko z mladino in žpk Vladom Pečnikom
- 20.00 pod kozolcem - župnija Kovor pri Tržiču

Ne., 11. 7. 

- 7:30 Zajtrk
- 10:00 sv. maša Dole pri Litiji nato ob 11. 00 uri nastop
- Popoldne-Šentjakob ob Savi: družabno srečanje z argentinskimi Slovenci in piknik

Po., 12. 7.

- 7:30 Zajtrk
- Tečaj od 9. do 12.30
- 13:00 Kosilo
- 14:00 Ogled Polhovega gradca, Sv. Treh kraljev in okolica
- 21:00 Nastop v Šentjoštu

To., 13. 7.

- 7:30 Zajtrk
- Tečaj od 9. do 12.30
- 13:00 Kosilo
- 14:00 Dolenjska:
Turjak, v Kočevski Rog (vodi g. Drobnič, maša g. Rihar)
-  20:00 Nastop v Levstikovemu domu v Velikih Laščah in pogostitev

Sr., 14. 7. 

- 7:30 Zajtrk
- Tečaj od 9. do 12.30
- 13:00 Kosilo
- 14:00 Vzpon na Šmarno goro
- 19:00 Večerja
- 21:00 Orkester Slovenske filharmonije v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma v okviru 52. ljubljanskega poletnega Festivala

Če., 15. 7. 

- 7:30 Zajtrk
- Tečaj od 9. do 12.30
- 13:00 Kosilo
- Ogled podjetja Sava Kranj, Kranja in vzpon na Šmarješko goro pri Kranju
- 20:00 Nastop v Kristalni dvorani Škofja Loka
- večerja

Pe., 16. 7. 

- 7:30 Zajtrk
- Tečaj od 9. do 12.30
-
12:30 Kosilo
- 13:30 Gorenjska: Bled, Bohinjsko jezero in maša na Brezjah (škof Uran)
- 20:30 zaključek poletne šole

So., 17. 7.  - Koroška
- 20.00 Kulturni dom Sela na avstrijski Koroški
Ne., 18. 7. 

- Koroška 

Po., 19. 7.  - 7:00 Zajtrk
- Maribor (Slomškov grob, ogled mesta in srečanje s škofom dr. Krambergerjem in žpk. Lipuščkom), Celje, Teharje (g. Korošec), po Slomškovi poti (g. Zabukošek)
- kosilo – kmečki turizem na Ponikvi
- 21:00 Nastop in pogostitev v Šentjurju pri Celju
- Nastanitev v Zavodu sv. Stanislava
To., 20. 7

- 7:00 Zajtrk
- Obisk podjetja Rotomatika v Sp. Idriji, Antonijev rov, Most na Soči, Kobarid (Muzej 1. sv. vojne), Bovec, Dolina Trente, Izv. Soče, Vršič, Krajsnska gora
- Kosilo: lunch-paket

Sr., 21. 7.

- 8:00 Zajtrk
- 9:30 Koper: srečanje s škofom Pirihom, msgr.
Boletom in obisk Založbe Ognjišče
- Ogled Slovenije z morja – z barko po slovenskem morju
- Kosilo
- ogled Pirana in Portoroža
, Bernardin
- Kopanje in  vrnitev v Ljubljano
- 19:00 Večerja v Zavodu sv. Stanislava v Šentvidu

Če., 22. 7.

- 8:00 Zajtrk
- Bled
- Nočitev v Zavodu

Pe., 23. 7.

- 8:00 Zajtrk
- Prosto v Ljubljani
- 19:00 Večerja v Zavodu sv. Stanislava
- 21:00 Cvetje v jeseni (Ivan Tavčar), poletno gledališče na Studencu pri Domžalah (KD Miran Jarc, Škocjan)
- Nočitev v Zavodu

So., 24. 7. Pri sorodnikih
Ne., 25. 7. Pri sorodnikih (prihod nogometaškega moštva na Brnik ob 10:00)
Po., 26. 7. Pri sorodnikih
To., 27. 7.

Pri sorodnikih

(Izseljensko nogometno prvenstvo v Šenčurju: navijanje
16:00 Argentina – Nemčija

18:00 SVS – Avstrija)

Sr., 28. 7. Pri sorodnikih
Če., 29. 7.

- Ob 14:00 0dhod v Trst  z avtobusom iz Zavoda sv. Stanislava v Šentvidu
- Odhod iz letališča pri Trstu ob 17.05

Izseljensko društvo Slovenija v svetu si pridržuje pravico, da po organizacijski potrebi spremeni program.

 

Izseljensko društvo Slovenija v svetu

Tel.: (01) 512 89 20

 

 

Vrnitev na vrh Vrnitev na vrh strani.


Program slovenskih maturantov iz Kanade 2004

 

DATUM

PROGRAM

Pe., 2. 7. 

- Prihod na Brnik ob 10.50
- Namestitev v Zavodu sv. Stanislava
- 19:00 generalka

So., 3. 7. 

- Tabor Slovencev po svetu (vabljeni tudi sorodniki)
- 09:00 sv. maša
- 10:00 11. tabor Slovencev po svetu
-           Srečanje z mladimi – vzporedni program
-           Delavnica za otroke – vzporedni program
- 13:00 kosilo
- 15:00 Nastop na Taboru SVS v Zavodu sv. Stanislava
- 19:00 Večerja v DDPoljane

Ne., 4. 7.

- 07:30 Zajtrk
- Vključitev v program argentisnskih dijakov (program Slovenija v svetu)
- 10:00 Sv. Maša na Jesenicah - izseljenska nedelja
- Dopoldne po sv. maši – Nastop v župnišču na Jesenicah
- Kosilo
- Vrba: Prešernova rojstna hiša
- Bled: grad, jezero in otok
- 19:00 Večerja (od 20:00 do 22:00 mrzla večerja - sendviči)
- 20:30 Informativni sestanek Poletne šole

Po., 5. 7.

- 07:00 Zajtrk
- 8:50 – 9:00 Prihod udeležencev - Srednja zdravstvena šola, Poljanska 61, Lj.
- dve šolski uri
- 13:00 Kosilo
- 16:30 do 18:00 pouk
- 18:00 Otvoritev Poletne šole
- 19:00 Večerja

To., 6. 7.  

- 7:30 Zajtrk
- Tečaj od 9. do 12.30
- 13:00 Kosilo
- Program Poletne šole
- 19:00 Večerja
- 20:00 Spoznavni večer – nastop od 3’ do 5’

Sr., 7. 7. 

- 7:30 Zajtrk
- Tečaj od 9. do 12.30
- 13:00 Kosilo
- Program Poletne šole
- 19:00 Večerja

Če., 8. 7. 

- 7:30 Zajtrk
- Tečaj od 9. do 12.30
- 13:00 Kosilo
- Program Poletne šole

Pe., 9. 7.  

- 7:30 Zajtrk
- Tečaj od 9. do 12.30
- 13:00 Kosilo
- Po končanem programu poletne šole, nastop z argentinskimi dijaki na hipodromu v Verbljenah pri Igu.
- Večerja in družabno srečanje z domačini

So., 10. 7.

- 7:30 Zajtrk

- Vključitev v program argentisnskih dijakov (program Slovenija v svetu)

- celodnevni izlet na Gorenjsko z mladino in žpk Vladom Pečnikom (program Argentina)

- 20.00 nastop pod kozolcem - župnija Kovor pri Tržiču

Ne., 11. 7. 

-  7:30 Zajtrk

-  Vključitev v program argentisnskih dijakov (program Slovenija v svetu)

-  10:00 sv. maša Dole pri Litiji nato

-  ob 11. 00 uri nastop

- Popoldne-Šentjakob ob Savi: družabno srečanje z argentinskimi Slovenci živečimi v Sloveniji in piknik

Po., 12. 7.

- 7:30 Zajtrk
- Tečaj od 9. do 12.30
- 13:00 Kosilo
- Program Poletne šole

To., 13. 7.

- 7:30 Zajtrk
- Tečaj od 9. do 12.30
- 13:00 Kosilo
- Program Poletne šole

Sr., 14. 7. 

- 7:30 Zajtrk
- Tečaj od 9. do 12.30
- 13:00 Kosilo
- Program Poletne šole

Če., 15. 7. 

- 7:30 Zajtrk
- Tečaj od 9. do 12.30
- 13:00 Kosilo
- Program Poletne šole

Pe., 16. 7. 

- 7:30 Zajtrk
- Tečaj od 9. do 12.30
- Konec program Poletne šole

So., 17. 7. 

- Vključitev v program argentisnskih dijakov (program Slovenija v svetu in KKZ)

- Koroška po poteh slovenskih korenin

- Nastop v Kulturnem domu v Selah

- Nočitev na Koroškem

Ne., 18. 7. 

- Vključitev v program argentisnskih dijakov (program Slovenija v svetu in KKZ)
- Koroška po poteh slovenskih korenin (nadaljevanje)
- Nočitev na Koroškem

Po., 19. 7. 

- Vključitev v program argentisnskih dijakov (program Slovenija v svetu)
- 7:00 Zajtrk
- Maribor: Slomškov grob, ogled mesta in srečanje s škofom dr.
Krambergerjem in žpk dr. Lipuščkom)
- Štajerska: Teharje (g. Korošec), po Slomškovi poti (g. Zabukošek)
- kosilo – kmečki turizem na Ponikvi
- 21:00 Nastop in pogostitev v Šentjurju pri Celju

To., 20. 7

- 7:00 Zajtrk
- 8:00 Idrija in severna Primorska: obisk podjetja Rotomatika, Antonijev rov, Bovec, Kobarid,
- Nastanitev v Zavodu sv. Stanislava

Sr., 21. 7. - 8:00 Zajtrk
- 9:30 Koper: srečanje s škofom Pirihom, msgr. Boletom in obisk Založbe Ognjišče
- Ogled Slovenije z morja – z barko po slovenskem morju
- Kosilo
- ogled Pirana in Portoroža
, Bernardin
- Kopanje in  vrnitev v Ljubljano
- Odhod k sorodnikom
- Možna večerja v Zavodu sv. Stanislava v Šentvidu
Če., 22. 7. - Odhod (potrditev)

Izseljensko društvo Slovenija v svetu si pridržuje pravico, da po organizacijski potrebi spremeni program.

 

Izseljensko društvo Slovenija v svetu

Tel.: (01) 512 89 20

 

Vrnitev na vrh Vrnitev na vrh strani.     Vrnitev na vrh Vrnitev na prvo stran.

© COPYRIGHT 1998-2004 ID SVS. ISSN: 1408-9408. Vse pravice pridržane.


Izseljensko društvo Slovenija v svetu
Štula